Co se stalo a co se chystá?

Už řadu let jsem zvyklý, pokaždé zkraje nového kalendářního roku vypracovat jakési zhodnocení roku uplynulého. Částečně jako terapii, částečně jako náhradu za pravidelně psaný deník.

To, že bych mohl napsat jakési zhodnocení roku i z profesionální roviny mě napadlo až dnes. Tedy - do toho.

Číst dál...

Převeďte si to ke mně

Je opravu jen málo živnostníků, kteří by neměli radost z každé nové zakázky, nového zákazníka, nového klienta. Ani mně by pochopitelně nevadilo, kdybych mohl sháněním zakázek trávit méně času. Vy mi s tím kupodivu můžete pomoci i jinak, než že se mi s důvěrou odevzdáte do péče (ačkoliv to je taky jeden ze scénářů). Jednoduše - převeďte si to ke mně.

Číst dál...

Energie

Triky dodavatelů energií jsou stejné jako triky mobilních operátorů. První období za hubičku, další období za krvavé peníze. Oproti telefonnímu vyúčtování je tu ale něco jinak. Zatímco u SMSek s minut volání tak nějak víme o co jde a umíme si to zkontrolovat a třeba i spočítat, u energií je situace se všemi těmi tarify a distribučními sazbami o dost složitější. Od roku 2018 vám s tím umím pomoci. 

Číst dál...

Hypotéka dopředu?

O existenci hypoték bez vybrané nemovitosti vím dlouho. Teprve před pár měsíci jsem se doslechl o jedné z novinek, totiž že jedna z bank, které mám v nabídce umí při takovém úvěru dát klientovi na dohledání nemovitosti ke koupi lhůtu až dvanácti měsíců. 

Zní to skvěle? Jo, to tedy zní. A ony ani ostatní parametry nejsou vůbec k zahození. 

Číst dál...

Nejtěžší (& nikoliv vzácné zadání)

"Hele prosímtě, mám teď nějaký volný peníze. Je to asi sto tisíc a mám to teď na stavebku. Chtěl bych se s tebou nějak poradit, co bych s nimi mohl dělat, aby tam jako jen tak neležely, chápeš? Víš o něčem?"

I když to zní jako nejjednoduší zadání na světě, není to tak. Odpověď je totiž složitá, nejednoznačná, dlouhá a hlavně... pro každého jiná. 

Číst dál...

Můj příběh

Tenhle blog není nějaký výsledkem nějakého okamžitého nápadu, nebo myšlenky, která by byla natolik fatální, že bych se s vámi o ní musel okamžitě podělit. Takové věci většinou rozepíšu a pak už nikdy nedokončím. Asi se vám to taky stává. Tenhle blog je o něčem jiném. Je to celkem promyšlená věc, která vznikla pod jasně definovaným záměrem. Tím záměrem je přesvědčit vás o tom, že jsem se nezbláznil, že jsem svojí profesní volbu učinil po více než zralé úvaze.