Nejnovější díl hypotečního občasníku

Kdysi jsem začal pro pár lidí občas psát jakési souhrny toho, co se děje kolem hypoték, jak si stojí a jak se hýbou sazby a co se kolem hypoték děje zajímavého. Začal jsem tomu říkat Čau lidi, což mi přišlo jako vtipná reakce na aktuální dění. Teď bych možná byl zpětně radši, kdybych to nazval nějak jinak, ale marná snaha plakat nad zestárlým vtipem. Je tu další, díl občasníku. Je desátý a přichází po více než roce od dílu devátého.

Číst dál... 

Alternativy spořících účtů?

Spořící účty byly s nabízenými úrokovými sazbami dlouho na nule. To se teď už mění, ale klient se musí vyznat ve změti časových i objemových podmínek. Na trhu se objevilo i dost alternativ ke spořícím účtům, které mají většinu klíčových parametrů shodných a které se s výnosem aktuálně dostanou i dost přes šest procent. Začali jste se mě na ně ptát a tak jsem si udělal rychlé srovnání.

Číst dál...

Jak na společensky odpovědné penzijko?

Zjisti mi to, prosím tě. Když nic jinýho, tak alespoň budou cítit nějakou společenskou poptávku / spotřebitelský tlak.

Tohle zadání jsem dostal poté, co jsem po pravdě odpověděl, že nevím, na otázku které z penzijních společností zohledňují alespoň elementární společenskou odpovědnost při skladbě svých penzijních fondů.

Objevil jsem další téma na doktorát, které bych měl v ideálním případě ovládat. Ovšem nejdůležitější je první krok. A tak jsem položil nepříliš fundovanou otázku. 

Číst dál...

Vytvořte si webové stránky zdarma!