Hypotéka dopředu

Snažím se mít v nabídce produkty od všech bank, od všech pojišťoven a od všech spořitelen. Výhody jsou dost zřejmé, ale má to svoje mouchy. Neznám všechny parametry zpaměti a ani na to neaspiruji. Taky neumím o nějakém konkrétním produktu, nebo instituci hovořit s tím zářivým nadšením, kterého jsou schopní jednobarevní prodejci - mojí prací totiž není prodávat výhody, ale hledat nevýhody. 

Abych si držel a udržel jakýs takýs přehled, musím dost často chodit na všelijaká produktová školení. Člověk se toho hodně dozví tím, že čte podmínky a podkladové dokumentace, ale není to všechno. Nezíská třeba kontakty na konkrétní lidi v bankách, přehled o interních procesech a hlavně nevyčuchá narativ, který se kolem daného produktu instituce snaží šířit a v jakých případech tedy bude instituce svolnější k vyjednávání, kompromisům a vstřícnosti. Dost často jsou taková školení ztraceným časem. Občas je to užitečné, ale občas zjistím něco, na co jsem dosud nenarazil, o čem jsem nevěděl a o čem hned vím, že by to hnedle několika klientům mohlo pomoci vyřešit jejich požadavky, problémy a poptávky.

A z čeho jsem byl tolik nadšený na podzim? Pořád jsem ještě věděl, že některé z bank umí přiznat a schválit úvěr ještě před tím, než máte vybranou nemovitost, kterou chcete kupovat. Ale co jsem už nevěděl, že u jedné banky na následný výběr nemovitosti nemáte jen tři měsíce (jako u Rusbanky), ani devět měsíců (jako u Jehlanové spořitelny). Na výběr máte dvanáct měsíců a máte možnost tuhle lhůtu prodloužit. Mimoto odpadá rovná polovina jednoho z protiargumentů, pro takový postup, protože sankce za potenciální nedočerpání jsou nastaveny o půlku mírněji, nežli kdekoliv jinde. To už jsem nevěděl. Teď to vím. A hnedle už jsem to s pár klienty provedl. Protože to vůbec není blbé. Teď už to víte i vy. 

Mimochodem trik dopředným refinancováním taky pořád funguje.  

Vytvořte si webové stránky zdarma!