Co dělám? Přesně? A jak?

Snažím se, abyste finanční záležitosti řešili navzdory tomu, že jim možná nerozumíte, vyhýbáte se jim nebo jimi dokonce  opovrhujete. Ukazuji vám, jak je možné nad tím přemýšlet. Starám se, aby to bylo a aby to dávalo smysl. Řeším za vás věci, které vy jinak systematicky odsouváte na později a jsem první člověk, kterému voláte.

Jednoduché otázky mají složité odpovědi. Kontext je král.

Mými nejčastějšími klienty jsou 

 1. mladé rodiny, kterým postupně dochází, že to už je doopravdy a že tohleto už je ten život
 2. živnostníci, kteří by se měli starat sami o sebe a nechtějí na to kašlat

Co to přesně znamená?

 • Odpovídám vám na otázky, ale taky vám kladu ty svoje. Takové, které byste si mohli a měli položit i sami. Ale neuděláte to.
 • Piju s vámi pivo. Nebo kafe. Ale pivo radši.
 • Víc než co jiného vám ukazuji, jak je možné přemýšlet. Nad životem. Nad penězi. Nad rizikema. 
 • Znám možnosti finančního světa a umím je zasazovat do kontextu vašeho života. Chápu vaše peníze jako jeden celistvý celek.
 • Pomáhám vám s nastavením systému i s jeho udržením. Aby peníze byly tam, kde mají být.
Anebo taky jinak
 • Dělám vám hypotéky. Vybírám spolu s vámi banku, vyjednávám za vás podmínky, provádím vás procesem, tlačím dolů sazbu. 
 • Přemýšlím spolu s vámi nad riziky a to někdy vyústí v tom, že vám pomáhám vyrobit, nebo upravit nějaké pojistky. Čtu za vás pojistné podmínky. A docela jim rozumím. Vysvětlím vaší mamince, že pojistka z roku 1992 by potřebovala učesat. 
 • Probírám s vámi vaše úspory a investice. Abyste nebyli při zdi, ale abyste to s riskováním zase nepřehnali. Nejradši pracuji s ETF portfolii zahrnující větší množství tříd aktiv. Ale klidně si s vámi budu povídat i o čemkoliv jiné. A klidně i o tom Vávrově S&P 500 anebo  trvalé udržitelnosti v investování,
 • Když už se v tom vrtáme, tak se samozřejmě spolu s vámi podívám, kde platíte víc než musíte.
 • A pak vím takové ty věci, jako třeba jaký je rozdíl mezi penzijním spořením a penzijním připojištěním, proč je stavebko povětšinou k ničemu, proč byste neměli mít investiční pojistku a tak podobně. 

Pět důvodů, proč si se mnou dohodnout oťukávací pivo.

 1. Jedině tak zjistíte, jestli se vám bude zamlouvat můj přístup a způsob práce. 
 2. Rozhýbete oblast vašeho života, kterou systematicky
  odsouváte na později.
 3. Pravděpodobně jsme ze stejné bubliny a nejspíš sdílíme hodnoty i vnímání morálky.
 4. Když si nebudeme sympatičtí, rozejdeme se v poklidu. 

Jak to chodí?

Tady zhruba bych mohl mít fotku, jak ukazuju někomu nějaký skvělý graf. Oba bychom se pochopitelně usmívali, protože lidi MILUJÍ grafy!
Tady zhruba bych mohl mít fotku, jak ukazuju někomu nějaký skvělý graf. Oba bychom se pochopitelně usmívali, protože lidi MILUJÍ grafy!

Zavoláme si, sejdeme se,navzájem se oťukáme. Řekneme si o životě, zjistíme co je pro koho důležité, co od sebe navzájem čekáme a můžeme čekat.  

A zjistíme, jestli si sedneme. Peníze jsou velmi intimní věc. Bez důvěry a elementárních sympatií to nemůže fungovat. 

A pak?

Tady by pro změnu mohla být fotka, jak si s někým podávám ruku a oba se smějeme a jsme viditelně hrozně šťastní, protože on má ZBRUSU NOVOU pojistku na auto!
Tady by pro změnu mohla být fotka, jak si s někým podávám ruku a oba se smějeme a jsme viditelně hrozně šťastní, protože on má ZBRUSU NOVOU pojistku na auto!
Co bude potom, to se bude odvíjet od toho, co byste ode mne vlastně chtěli a potřebovali. V každém případě se pokusím  trochu nahlédnout do vašeho života a co nejlépe vás poznat. Čím osobnější a otevřenější k sobě budeme, tím spíš pro vás budu moci udělat dobrou práci. Nastavení vašich peněz by mělo zrcadlit vás, vaše hodnoty a váš život. Když budu vědět co máte rádi, co je pro vás důležité a čeho se nejvíc bojíte, můžu s tím počítat a mít to na paměti. Kontext je král.

Informace pro úplnost

Kdo mě platí?

De facto jsem obchodníkem. Prodavačem, který místo mixérů, nebo kosmetiky prodává finanční produkty. Peníze za mou práci dostávám formou provizí přímo od bank, spořitelen, pojišťoven a investičních společností za každý produkt, který s klientem sjednám. Když jdete na pobočku, dostane odměnu paní na pobočce. Když si něco necháte udělat přes web, získá odměnu provozovatel webu. Když přijdete ke mně, dostanu peníze já. Poradenství poskytuji právě proto, abyste v daný kritický moment nešli na pobočku, ale za mnou. Někdy s člověkem funguji několik let, než z něj nějaké peníze "vypadnou". Ale v životním cyklu většiny z nás, ty momenty jednou přijdou.

Právem můžete mít obavu, jestli vám nebudu podsouvat dražší hypotéku, která mě zaplatí lépe. Nebo pojištění, které nepotřebujete. Ale podívejte se na to odjinud. Když vás natáhnu u hypotéky, přijdete za mnou až budete za tři roky řešit refinancování? Co uděláte, když zjistíte, že jsem vám sjednal nevýhodné pojištění? Doporučíte mě bráchovi? Těžko. Naopak smlouvu vypovíte a já budu peníze vracet. Kdepak, takhle to nechci. Vyplatí se dělat poctivě. Dokonce i tady. Rád bych jednou šel cestou poradenství placeného klientem a realizovaného na základě dvojstranné smlouvy. Nyní v tomto dělám první krůčky. S některými klienty už na placeném principu funguji.

Čísla a registrace


Jako svoji servisní organizaci využívám společnost SAB servis, a.s. a v rejstřících ČNB jsem uvedený jako její vázaný zástupce.

Není v mých silách a nebylo by vůbec efektivní, abych měl s každou jednou bankou dvojstrannou smlouvu. Nehledě na to, že bych neměl šanci si vyjednat dobré podmínky. SAB je pro mě něco, jako je Makro pro Maloobchodníky. Mám tam všechno na jednom místě, mimoto mi poskytuje fantastický software a nástroje, CRM, hyperaktivní compliance oddělení, přítele na telefonu a v neposlední řadě funkční (!) backoffice.

Pokud byste snad pojali podezření, pak vězte, že se NEjedná o žádnou z forem MLM a já jsem za to šťastný.

Michal Malík, IČ 03045994, Litevská 104/15
Podřízený pojišťovací zprostředkovatel SABu
Vázaný zástupce SABu vč. možnosti sjednávat penzijní produkty
SAB: SAB servis, a.s. IČ 24704008


Vytvořte si webové stránky zdarma!