Tipy do karantény

Přiznejte si to. Jste pár dní doma a už nemáte do čeho píchnout. Až vás z ležení u Netflixu budou bolet záda, využijte ten nezvyklý nadbytek volného času pro něco, co je důležité, ale k čemu se v běžném kolotoči nedostanete.

Mám pro vás pár tipů ze svojí branže. Není zač.

1) sepište si svůj seznam nákladů, zamyslete se které jsou nezbytné, které jsou zbytné a které jsou zbytečné. Dejte dohromady svůj rozpočet, ukliďte si ve svém bankovnictví a zjistěte, co jsou všechny ty drobné platby kartou. Roztřiďte si platby a uvědomte si, kam všechny ty prachy vlastně mizí.

2) konečně přejděte ke Skautské energii.

3) uvažujete-li o koupi nějakého bytu, možná zvažte, jestli si nezačít vyřizovat pohotovostní úvěr. Domyslete si proč.

4) vyhrabte si z krabic a šanonů svoje pojistné smlouvy a zamyslete se, jestli jim rozumíte, jestli víte, kde co platíte, jestli víte proč tu kterou smlouvu máte.

5) totéž dejte za úkol svým rodičům, protože když už jsem někdy uklízel u lidí 50+, tak tam měli fakt chaos absolutně fenomenální.

6) nikdo se nikomu nesvěřuje s tím, že má někde popůjčovány nějaké peníze. Přesto, pokud se i ve vašich šanonech najde nějaká ta úvěrová smlouva, tak té se taky pověnujte. Ve zkratce - pokud máte úrokovou sazbu přes 5 % pravděpodobně platíte zbytečně moc.

7) máte-li někde nějaké peníze zainvestovány, tak ať vás ani nenapadne teď bez rozmyslu prodávat. Spíš přemýšlejte, jestli by nedávalo smysl trochu přikoupit? Když to tak vezmete, máte teď 30 % slevu

8) samozřejmě mi v jakýkoliv moment zavolejte, jsem tím živ. a podle všeho i mne čekají těžší časy

Vytvořte si webové stránky zdarma!