Co se stalo a co se chystá?

2018 - 2019

Už řadu let jsem zvyklý, pokaždé zkraje nového kalendářního roku vypracovat jakési zhodnocení roku uplynulého. Částečně jako terapii, částečně jako náhradu za pravidelně psaný deník.

To, že bych mohl napsat jakési zhodnocení roku i z profesionální roviny mě napadlo až dnes. Tedy - do toho.

Top 2018

Hlavní událostí po pracovní stránce byla jednoznačně změna společnosti, která mi poskytuje zázemí a back office. Pro mě to znamená lepší podmínky pro práci, fungující back office, robustní analytické nástroje. Pro klienta to znamená, že na něj mám víc času, jsem schopný rychlejších reakcí, mám širší nabídku a pak takové ty drobnosti, jako že některé smlouvy můžu sjednat i na dálku, bez papírů a bez potřeby fyzického setkání. Za mě to je jednoznačně změna a událost roku. 

Lépe se mi pracuje, lépe pracuji.

A co dál?

  • Sám na sobě jsem otestoval služby firmy Optimal energy, a.s. a navázal spolupráci. Klientům nyní dokážu zajistit výbornou cenu za dodávku elektřiny i plynu bez rizika, že se potkají s energošmejdy.
  • Získal jsem certifikaci pokročilé odbornosti právní ochrany klienta při vymáhání plnění od společnosti EUCS, s.r.o. a zahájil jsem s firmou jednání o službě osobního likvidátora pro mé klienty.
  • Složil jsem Zkoušku podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu. S předstihem jsem tedy splnil kvalifikační požadavky podle nové evropské legislativy MiFID II a mohu tedy vystupovat jako investiční zprostředkovatel.
  • Zúčastnil jsem se mezifiremní konference finančních poradců FinFest na téma "vztah Poradce vs. klient".
  • Navázal jsem spolupráci s firmou Advalo, s.r.o. Jejím prostřednictvím mohu klientům nyní zajistit za výhodnějších podmínek některé související služby, mimo jiné například technickou inspekci nemovitosti při nákupu i při prodeji, správu rezidenčních nemovitostí (výběr nájemníka, administrativa s pronájmem spojená, každodenní údržba, garance nájmu), nebo i klasické realitní služby.
  • Konečně jsem si nechal udělat nějaké alespoň trochu normální fotky. Na své profesionální webové prezentaci tak po dvou letech konečně nemám fotku v pedo kabátu. Otázka teď zní, jestli je ta změna k lepšímu, nebo nikoliv. Co myslíte?

A jaké mám plány pro rok 2019?

  • Chtěl bych získat certifikaci EFA, což je vysoký celoevropský standard kvality finančního poradenství. Nejspíš se dá říct, že držitelé certifikace EFA tvoří špičku oboru, pokud něco takového jako špička existuje.
  • Chci dotáhnout službu osobního likvidátora. Ta mým klientům přinese vyšší pravděpodobnost i vyšší celkové pojistné plnění v případě, že nastane jakákoliv škodná událost. Osobní likvidátor formuluje nahlášení pojistné události, následně přebírá veškerou další komunikaci s pojišťovnou. V případě potřeby dokonce zajišťuje znalecké posudky a v krajním případě zastupuje klienta v soudním sporu, mělo-li by k nějakému dojít. 
  • Chystám se také definovat balíčky poskytovaných služeb, vč. placených balíčků zahrnující širší doplňkové služby (právě typu osobního likvidátora). Klienty mám různé a různá jsou i jejich očekávání a představa kvalitního servisu.
  • Dosud jsem vám nedokázal pomoci, když jste se mě ptali po účetním, který by vám pomohl s vašimi živnostnickými účty, nebo jen zpracoval přiznání. Pevně doufám, že příští rok vám dokážu pomoci i s tímto, třebaže v tento moment ještě nemám tušení, jak to udělat.

Kolem a kolem, rok 2018 nebyl na události chudý ani v rovině osobního života, ani po stránce pracovní. A do roku 2019 mám hodně práce.

Držte mi palce a zachovejte mi přízeň. Případně mě v mém úsilí poskytovat lepší služby podpořte

Vytvořte si webové stránky zdarma!